להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 מיינדפולנס,  הינה סוג של מודעות,  המתפתחת בנו מתוך התנסות,  בה אנו שמים לב לכאן ועכשיו,  באופן מכוון.  שמים לב בצורה בלתי שיפוטית, רגע אחר רגע. זוהי קשיבות מודעת.
  פרופ' ג'ון קבט-זין אבי המיינדפולנס וממציא שיטת ה -Mindfullness Based Stress Reduction - MBSR        
עשה שימוש בשיטה עוד בשנות ה-70, באופן טיפולי במסגרת רפואית, בקבוצות לטיפול בחולים עם מחלות כרוניות ובהדרגה פותחה השיטה והפכה לפסיכותראפיה המבוססת על תרגול מיינדפולנס למטופלים שסבלו מאובססיות,חרדות והפרעות אישיות גבוליות.
תרגול מיינדפולנס נוסה ונחקר בפורמטים רבים ושונים ב30 שנה האחרונות. ממצאים רבים הראו את השפעת התרגול הקבוע של מיינדפולנס, על מגמות שיפור ביכולת לוויסות עצמי (פיזי ורגשי), הפחתת לחץ וקידום מודעות עצמית ופיתוח רגשות כמו אמפאתיה וחמלה. בנוסף, נמצא שאימון בקשיבות הביא ליעילות רבה יותר של המערכת החיסונית ולעלייה משמעותית בפעילות האונה השמאלית הקדמית, מה שנראה כבעל השפעה על רגשות חיוביים יותר ביום יום.
תרגול מיינדפולנס ניתן לחוות בדרכים מגוונות, שעושות שימוש במיקוד קשב נשימה, גוף, תנועה, צליל, יצירה ועוד... החוויה הופכת לכלי עוצמתי לשליטה באיזון הפיסי- רגשי שלנו ומאפשרת לנו לחזור אל השקט והבטחון הנחוץ לנו, על מנת להכיל מצבים מורכבים בחיינו, להשאר בהם במודעות נוכחת, מתבוננת, המאפשרת לנו לתת לרגשות הקשים לעבור דרכנו ובעקבות ההתבוננות בהם בלבד, להווכח כיצד עוצמת החוויה מתעדנת, בעוד אנו "נשארים בחיים" לאחר שהסתכלנו לפחד שלנו ישר בעיניים ולכאב שלנו אפשרנו לשנות צורה ואף לחלוף!
תרגול בקשיבות, בשילוב תרגילי יוגה רכים ומותאמים, מאפשרים שחרור לחץ, באופן מבוקר ואיזון הגוף ומתוכו חיבור למודעות של רגע ההווה.
בסדנת תרגול זו של  16מפגשים, נוכל להתנסות בטכניקות הרפייה ומיקוד שונות, המתבססות על קשב נשימה, גוף, (תנועה-תנוחה), צליל, יצירה ועוד. נביא מודעות לתחושות הנשארות יציבות בפנים, לאחר טלטלה או סערה שחולפת, נלמד להביא שקט ואיזון פנימי ומשם נביא תשומת לב, כיצד תחושות אלו באות לידי ביטוי בחיים של כל משתתף בסדנה וניתנות ליישום במצבים שונים ובדגש על התמודדויות בתחום התעסוקתי. בעזרת אימון המיינדפולנס נוכל לזהות דפוסים שונים של התנהלות, שאינם מיטיבים עמנו ומתוך מודעות שונה המתהווה בנו נוכל לבחור מחדש, להתכוונן וליצור אפשרויות מיטיבות יותר.
 
סדנת המיינדפולנס היא מסע. מסע אל עולמנו הפנימי המשתקף אל החיצוני. מסע של הכרת הרגע הזה, עוצמותיו ופוטנציאל השינוי והריפוי שבו. מסע בו אני הופך להיות זה שמודע ומתבונן, בעל הכח לבחור אחרת, ליצור שינוי.
 
 
" ישבה הנחת על מפתן נפשי.
"הכנסי," אמרתי לה,
"מזמן לא היית אצלי".
"יש לי רגע אחד," השיבה.
עניתי, "זה כל מה שצריך." "

עדי אביטל-רוזין
 
 
 
 
 
 

שולמית קסטנר   04-9937252, 052-2837182

לייבסיטי - בניית אתרים